STERYLIZACJA UV-C

Dezynfekcja za pomocą lampy UV-C jest powszechnie stosowana w szpitalach i placówkach medycznych, gdzie bardzo ważna jest sterylność powietrza. W odpowiedzi na potrzeby współczesnego świata, klimatyzatory Haier zostały wyposażone w wirusobójczą lampę UV-C (funkcja STERYLIZACJA UV-C). Potwierdzony badaniami wysoki poziom skuteczności eliminacji bakterii, wirusów i grzybów (nawet do 99,9%) poprzez naświetlanie lampą UV-C jest zaakceptowany przez Światową Organizację Zdrowia oraz przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Technologia STERYLIZACJA UV-C dostępna jest w klimatyzatorach PEARL Plus, FLEXIS Plus White Matt, FLEXIS Plus Black Matt, oraz  FLEXIS Plus Silver Shine. 

STERYLIZACJA UV-C – jak działa i co sprawia, że klimatyzator z tą funkcją jest niezawodnym urządzeniem do ochrony przeciwwirusowej?
Zespół projektantów i inżynierów HAIER znalazł odpowiedź na powyższe pytanie. W wybranych klimatyzatorach stworzono funkcję  STERYLIZACJA UV-C. Dzięki  czemu powietrze jest dezynfekowane, bez szkodliwego działania na przebywające w pomieszczeniu osoby czy też zwierzęta. Sterylizacja UV-C zabija do 99,9% wirusów i bakterii. Lampa LED UV w klimatyzatorach Haier naświetla powietrze promieniami krótkofalowymi przepływające przez klimatyzator, w którym może znajdować się od 5-34% mikroorganizmów. Zasysane powietrze na pierwszym etapie jest filtrowane przez zestaw standardowych filtrów, a następnie poddane zostaje napromieniowaniu lampą UV-C, która usuwa nawet do 99,9% wirusów i bakterii. Biobójcza lampa LED emituje promienie wewnątrz urządzenia, od prawej do lewej strony, tylko gdy funkcja jest włączona. Zdezynfekowane i czyste  powietrze wydmuchiwane jest przez klimatyzator do pomieszczenia. 99,9% skuteczność działania lampy UV-C w klimatyzatorze Haier została potwierdzona Certyfikatami SGS*.

TECHNOLOGIA – promienie UV-C
Technologia STERYLIZACJA UV-C oparta jest na wirusobójczym i bakteriobójczym działaniu promieni UV-C. Promieniowanie wykorzystuje światło o długości fal od 100 do 280nm, np. jak w przypadku promieni słonecznych, które nie docierają na Ziemię dzięki warstwie ozonowej. Innym źródłem tego rodzaju promieniowania są lasery i nowoczesne lampy LED.

2021_sterylizacja_UVC_aktualnosc_fale

Wirusy pomimo swoich mikroskopijnych rozmiarów zawierają kwasy nukleinowe DNA i RNA. Promieniowanie UVC działa neutralizująco na kwasy nukleinowe. W jego wyniku zachodzi reakcja fotochemiczna prowadząca do uszkodzenia połączenia między kolejnymi nośnikami informacji w kwasie nukleinowym. Zmienia się ich struktura chemiczna, co skutkuje neutralizacją wirusa. Wirusy, bakterie, grzyby, pleśń i wszelkie drobnoustroje poddane naświetlaniu są eliminowane z powietrza.

Pearl Plus

Udostępnij:

Kontakt z nami

Chorzów – Katowice – Bytom – Zabrze – Gliwice, Knurów – Mikołów – Mysłowice – Siemianowice – Świętochłowice – Piekary Śląskie – Tarnowskie Góry – Tychy – Rybnik – Racibórz – Żory – Przyczyna – Wodzisław Śląski – Jastrzębie Zdrój – Skoczów – Orzesze – Czerwionka Leszczyny -Pyskowice 

Zobacz inne nasze posty

GŁOŚNOŚĆ KLIMATYZACJI

Jaka jest maksymalna głośność pracy klimatyzatora?  Na jaki parametr głośności należy zwrócić uwagę, aby obiektywnie porównać głośność pracy klimatyzatorów? Sprawdź głośność pracy klimatyzatora. Hałas to

Czytaj więcej »