STERYLIZACJA UV-C

Dezynfekcja za pomocą lampy UV-C jest powszechnie stosowana w szpitalach i placówkach medycznych, gdzie bardzo ważna jest sterylność powietrza. W odpowiedzi na potrzeby współczesnego świata, klimatyzatory Haier zostały wyposażone w wirusobójczą lampę UV-C (funkcja STERYLIZACJA UV-C). Potwierdzony badaniami wysoki poziom skuteczności eliminacji bakterii, wirusów i grzybów (nawet do 99,9%) poprzez naświetlanie lampą UV-C jest zaakceptowany przez Światową Organizację Zdrowia oraz przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Technologia STERYLIZACJA UV-C dostępna jest w klimatyzatorach PEARL Plus, FLEXIS Plus White Matt, FLEXIS Plus Black Matt, oraz  FLEXIS Plus Silver Shine. 

STERYLIZACJA UV-C – jak działa i co sprawia, że klimatyzator z tą funkcją jest niezawodnym urządzeniem do ochrony przeciwwirusowej?
Zespół projektantów i inżynierów HAIER znalazł odpowiedź na powyższe pytanie. W wybranych klimatyzatorach stworzono funkcję  STERYLIZACJA UV-C. Dzięki  czemu powietrze jest dezynfekowane, bez szkodliwego działania na przebywające w pomieszczeniu osoby czy też zwierzęta. Sterylizacja UV-C zabija do 99,9% wirusów i bakterii. Lampa LED UV w klimatyzatorach Haier naświetla powietrze promieniami krótkofalowymi przepływające przez klimatyzator, w którym może znajdować się od 5-34% mikroorganizmów. Zasysane powietrze na pierwszym etapie jest filtrowane przez zestaw standardowych filtrów, a następnie poddane zostaje napromieniowaniu lampą UV-C, która usuwa nawet do 99,9% wirusów i bakterii. Biobójcza lampa LED emituje promienie wewnątrz urządzenia, od prawej do lewej strony, tylko gdy funkcja jest włączona. Zdezynfekowane i czyste  powietrze wydmuchiwane jest przez klimatyzator do pomieszczenia. 99,9% skuteczność działania lampy UV-C w klimatyzatorze Haier została potwierdzona Certyfikatami SGS*.

TECHNOLOGIA – promienie UV-C
Technologia STERYLIZACJA UV-C oparta jest na wirusobójczym i bakteriobójczym działaniu promieni UV-C. Promieniowanie wykorzystuje światło o długości fal od 100 do 280nm, np. jak w przypadku promieni słonecznych, które nie docierają na Ziemię dzięki warstwie ozonowej. Innym źródłem tego rodzaju promieniowania są lasery i nowoczesne lampy LED.

2021_sterylizacja_UVC_aktualnosc_fale

Wirusy pomimo swoich mikroskopijnych rozmiarów zawierają kwasy nukleinowe DNA i RNA. Promieniowanie UVC działa neutralizująco na kwasy nukleinowe. W jego wyniku zachodzi reakcja fotochemiczna prowadząca do uszkodzenia połączenia między kolejnymi nośnikami informacji w kwasie nukleinowym. Zmienia się ich struktura chemiczna, co skutkuje neutralizacją wirusa. Wirusy, bakterie, grzyby, pleśń i wszelkie drobnoustroje poddane naświetlaniu są eliminowane z powietrza.

Pearl Plus

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Kontakt z nami

Chorzów – Katowice – Bytom – Zabrze – Gliwice, Knurów – Mikołów – Mysłowice – Siemianowice – Świętochłowice – Piekary Śląskie – Tarnowskie Góry – Tychy – Rybnik – Racibórz – Żory – Przyczyna – Wodzisław Śląski – Jastrzębie Zdrój – Skoczów – Orzesze – Czerwionka Leszczyny -Pyskowice 

Zobacz inne nasze posty