PRAWNE KWESTIE ZWIĄZANE Z MONTAŻEM KLIMATYZACJI

Zarówno użytkownicy klimatyzacji jak również monterzy i serwisanci muszą działać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi. Regulacje znajdują się min. w tzw. ustawie f-gazowej, która została wprowadzona w celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych – w trosce o dobro środowiska.

Ustawa dzieli urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne na cztery kategorie – A, B, C i D. To, do której kategorii zakwalifikujemy dane urządzenie jest zależne od wagi czynnika, który znajduje się w układzie.

W przypadku urządzeń zawierających powyżej 3 kg czynnika do 6 kg wymagane jest, by jego właściciel zarejestrował go w Centralnym Rejestrze Operatorów. W Rejestrze dokonuje się wpisów dotyczących, np. prac serwisowych klimatyzatora. Obowiązek ten należy wypełnić w odpowiednich terminach i przez uprawnione osoby (posiadające certyfikat f-gazowy dla personelu).

By zapewnić bezpieczeństwo, wszelkie naprawy i kontrole układów urządzeń należy przeprowadzać regularnie oraz jak najszybciej jak to możliwe. Najlepiej zlecić to firmie  certyfikowanej. 

Udostępnij:

Kontakt z nami

Chorzów – Katowice – Bytom – Zabrze – Gliwice, Knurów – Mikołów – Mysłowice – Siemianowice – Świętochłowice – Piekary Śląskie – Tarnowskie Góry – Tychy – Rybnik – Racibórz – Żory – Przyczyna – Wodzisław Śląski – Jastrzębie Zdrój – Skoczów – Orzesze – Czerwionka Leszczyny -Pyskowice 

Zobacz inne nasze posty