ODPROWADZANIE SKROPLIN Z KLIMATYZATORÓW

Wykraplanie się wilgoci w czasie pracy klimatyzatora powoduje pojawianie się cieczy, tzw. skroplin. Muszą być one odprowadzane w odpowiedni sposób, by nie doszło do przeciekania klimatyzatora.

Skropliny mogą być odprowadzane na zewnątrz budynku bądź bezpośrednio do kanalizacji. Pierwsza metoda jest tańszym rozwiązaniem – należy tylko posiadać zbiornik do którego będą wpadać skropliny. Należy pamiętać o tym, by zbiornik był opróżniany, gdyż w przeciwnym wypadku dojdzie do przelewu, co może grozić zalaniem. Natomiast odprowadzanie skroplin bezpośrednio do kanalizacji jest wygodniejszą opcją. Ze względu na zainstalowany odpływ w pionie kanalizacyjnym skropliny odprowadzane są samoistnie.

Wybierając sposób odprowadzania skroplin z klimatyzacji należy wziąć pod uwagę lokum w którym się mieszka. W przypadku mieszkania zaleca się instalację zbiornika, np. na balkonie albo na elewacji budynku (w obu przypadkach wymagane będzie uzyskanie pozwolenia wydawanego przez spółdzielnię). Natomiast w przypadku domu istotnym aspektem są kwestie związane z kanalizacją. Jeśli dom jest dopiero co budowany to koszty związane z instalacją odpływu w pionie kanalizacyjnym nie będą tak odczuwalne. Aczkolwiek instalacja zbiornika zewnętrznego na pewno będzie bardziej optymalna pod względem finansowym. Wybór zależy od preferencji konkretnego użytkownika.

Udostępnij:

Kontakt z nami

Chorzów – Katowice – Bytom – Zabrze – Gliwice, Knurów – Mikołów – Mysłowice – Siemianowice – Świętochłowice – Piekary Śląskie – Tarnowskie Góry – Tychy – Rybnik – Racibórz – Żory – Przyczyna – Wodzisław Śląski – Jastrzębie Zdrój – Skoczów – Orzesze – Czerwionka Leszczyny -Pyskowice 

Zobacz inne nasze posty

KLIMATYZACJA TYPU SPLIT

Klimatyzatory split to urządzenia chłodnicze składające się z dwóch części: wewnętrznej, która jest montowana w konkretnym pomieszczeniu oraz zewnętrznej, instalowanej na zewnątrz danego budynku. Części

Czytaj więcej »