MONTAŻ KLIMATYZACJI NA ELEWACJI MIESZKANIA

Decydując się na montaż klimatyzacji na elewacji bloku mieszkalnego należy wziąć pod uwagę to czy urządzenie będzie ingerować w części wspólne budynku, kondycję budynku oraz jego wygląd zewnętrzny. Ostateczny projekt musi być dostosowany do wymogów konkretnej wspólnoty mieszkaniowej, a zatem w przypadku chęci posiadania klimatyzacji w bloku mieszkalnym kontakt z zarządcą i wspólnotą jest nieunikniony. Montaż klimatyzacji na elewacji budynku bez zgody wspólnoty jest niemożliwy.

Aby zainstalować klimatyzację na elewacji mieszkalnego bloku należy uzyskać od wspólnoty mieszkaniowej i zarządcy budynku pozwolenie na montaż. Należy spełnić konkretne wymogi wobec instalacji, normy dotyczące głośności urządzenia, odprowadzania skroplin. Warto również porozmawiać na ten temat z sąsiadami, gdyż komfort ich życia nie może zostać zanurzone przez montaż takiego urządzenia.

Jeżeli pozwolenie nie zostanie wydane – klimatyzacja nie może zostać zamontowana. Odmowa może być uzasadniona np. tym, że jej montaż wpłynie negatywnie na komfort życia współmieszkańców wspólnoty. 

Udostępnij:

Kontakt z nami

Chorzów – Katowice – Bytom – Zabrze – Gliwice, Knurów – Mikołów – Mysłowice – Siemianowice – Świętochłowice – Piekary Śląskie – Tarnowskie Góry – Tychy – Rybnik – Racibórz – Żory – Przyczyna – Wodzisław Śląski – Jastrzębie Zdrój – Skoczów – Orzesze – Czerwionka Leszczyny -Pyskowice 

Zobacz inne nasze posty

JAK CZYŚCIĆ KLIMATYZACJĘ?

Klimatyzatory, tak jak wszystkie urządzenie domowego użytku, wymaga odpowiedniej konserwacji i czyszczenia. Producenci sami zalecają, żeby przegląd systemu klimatyzacji odbywał się dwa razy w roku.

Czytaj więcej »