KLIMATYZACJA TYPU SPLIT

Klimatyzatory split to urządzenia chłodnicze składające się z dwóch części: wewnętrznej, która jest montowana w konkretnym pomieszczeniu oraz zewnętrznej, instalowanej na zewnątrz danego budynku. Części te, nie są od siebie odłączone – by utworzyć zamknięty układ chłodniczy łączą się one za pomocą przewodów transportujących freon. Jednostek wewnętrznych, które są podłączone do jednostki zewnętrznej może być więcej – niekoniecznie musi być to połączenie 1:1, ale np. 3:1 czy 5:1. Będzie tak w sytuacji, gdy wewnątrz budynku jest zamontowanych więcej niż jeden klimatyzator. Natomiast zawsze będą one podłączone tylko do jednej jednostki zewnętrznej, co znacznie obniża koszty instalacji.

Najbardziej popularnym rodzajem klimatyzatora split są te, które są montowane na ścianie. Natomiast mogą być one również instalowane przy podłodze, dolnej części ścian, w stropie, podwieszanym suficie. Tak dużo możliwości powoduje wysoką popularność tego urządzenia chłodniczego.

Przy wyborze klimatyzatora należy zwrócić uwagę na takie funkcje jak głośność pracy, samooczyszczanie, czujnik temperatury, kąt nawiewu, tryby pracy. Warto zaznaczyć, że klimatyzatory mogą zarówno chłodzić jak i ogrzewać pomieszczenie. Natomiast jest to funkcja jedynie dodatkowa, gdyż podstawowe działanie to ochładzanie.

Udostępnij:

Kontakt z nami

Chorzów – Katowice – Bytom – Zabrze – Gliwice, Knurów – Mikołów – Mysłowice – Siemianowice – Świętochłowice – Piekary Śląskie – Tarnowskie Góry – Tychy – Rybnik – Racibórz – Żory – Przyczyna – Wodzisław Śląski – Jastrzębie Zdrój – Skoczów – Orzesze – Czerwionka Leszczyny -Pyskowice 

Zobacz inne nasze posty

KLIMATYZACJA TYPU SPLIT

Klimatyzatory split to urządzenia chłodnicze składające się z dwóch części: wewnętrznej, która jest montowana w konkretnym pomieszczeniu oraz zewnętrznej, instalowanej na zewnątrz danego budynku. Części

Czytaj więcej »