JAK CZYŚCIĆ KLIMATYZACJĘ?

Klimatyzatory, tak jak wszystkie urządzenie domowego użytku, wymaga odpowiedniej konserwacji i czyszczenia. Producenci sami zalecają, żeby przegląd systemu klimatyzacji odbywał się dwa razy w roku. Dzięki temu, mamy pewność, że powietrze z klimatyzatora jest wolne od grzybów oraz drobnoustrojów, a nasza klimatyzacja będzie sprawna dłużej.

Klimatyzatory działają w zasadzie bezobsługowo, ale powinniśmy pamiętać, że z czasem ich użytkowania na powierzchni wymienników ciepła, łopatkach wentylatora oraz tacach ociekowych pojawia się brud, który pochodzi ze znajdujących się w powietrzu kurzy, pyłów, grzybów i bakterii. Większość tych zanieczyszczeń powstrzymują filtry. Dlatego, warto pamiętać o regularnym serwisie klimatyzacji przeprowadzanym przez sprawdzony serwis klimatyzacji, gdzie zostaną wyczyszczone filtry i elementy znajdujące się wewnątrz klimatyzatora.

Brud oraz osad na filtrach klimatyzatora gromadzi się w zależności od tego, jak często działa i w jakich warunkach. Jeśli wykorzystujemy klimatyzator z umiarkowaną intensywnością, wskazane jest jego regularne czyszczenie dwa razy w roku – raz na wiosnę i raz jesienią. Jeśli w klimatyzatorze znajdują się filtry zatrzymujące małe cząsteczki, w trakcie przeglądu powinny zostać wymienione na nowe.

Profesjonalny serwis i czyszczenie klimatyzacji

Pamiętaj, że wykonanie wszystkich prac serwisowych należy zlecać sprawdzonym serwisom klimatyzacji. Jeśli będziesz próbować na własną rękę dokonywać przeglądów i drobnych napraw przy klimatyzatorze może to się skończyć nie tylko utratą gwarancji, ale także i uszkodzeniem urządzenia. Nasza firma zapewnia w pełni profesjonalny serwis w trakcie którego, zdejmujemy obudowę urządzenia i demontujemy jego niektóre elementy. Do pozbycia się grzybów i ciężko schodzących substancji konieczne jest wykorzystanie specjalnych narzędzi. Szczególnym miejscem wewnątrz obudowy, które na pewno wyczyścimy, jest taca zbierająca skropliny, ponieważ to tutaj przede wszystkim rozwijają się chorobotwórcze mikroorganizmy. Po wykonaniu wszystkich usług serwisowych możesz w spokoju cieszyć się świeżym i czystym powietrzem z twojego klimatyzatora.

Zapraszamy do kontaktu z Nami już dziś

Udostępnij:

Kontakt z nami

Chorzów – Katowice – Bytom – Zabrze – Gliwice, Knurów – Mikołów – Mysłowice – Siemianowice – Świętochłowice – Piekary Śląskie – Tarnowskie Góry – Tychy – Rybnik – Racibórz – Żory – Przyczyna – Wodzisław Śląski – Jastrzębie Zdrój – Skoczów – Orzesze – Czerwionka Leszczyny -Pyskowice 

Zobacz inne nasze posty

KLIMATYZACJA TYPU SPLIT

Klimatyzatory split to urządzenia chłodnicze składające się z dwóch części: wewnętrznej, która jest montowana w konkretnym pomieszczeniu oraz zewnętrznej, instalowanej na zewnątrz danego budynku. Części

Czytaj więcej »