GŁOŚNOŚĆ KLIMATYZACJI

Jaka jest maksymalna głośność pracy klimatyzatora?  Na jaki parametr głośności należy zwrócić uwagę, aby obiektywnie porównać głośność pracy klimatyzatorów? Sprawdź głośność pracy klimatyzatora.

Hałas to czynnik, który negatywnie wpływa na środowisko, ale szczególnie szkodliwy może okazać się dla organizmu ludzkiego. Niestety w naszych biurach, domach oraz miejscach publicznych hałas jest wszechobecny i często trudno przed nim uciec. Dlatego tak ważne jest, aby w miejscach, w których przebywamy dobierać urządzenia generujące ciche dźwięki.

Oceniając głośność klimatyzatorów, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę, że klimatyzatory przenośne są zasadniczo dużo głośniejsze od klimatyzatorów ściennych. Główną zaletą klimatyzatorów przenośnych jest to, że nie wymagają montażu i możemy z nich skorzystać od razu po zakupie. Jednak dużo głośniejsza praca ( średnio ok. 50 – 60 dB) oraz mniejsza wydajność sprawiają, że klimatyzatory przenośne wcale nie muszą okazać się najbardziej komfortowym rozwiązaniem. Jeżeli szukasz klimatyzatora, który będzie pracował cicho, dużo lepszym wyborem będzie klimatyzator ścienny typu split, w którym komponenty emitujące głośniejsze dźwięki, zostaną zamontowane w jednostce zewnętrznej.

Dźwięk klimatyzatora słyszalny jest jako jednostajny szum. Oczywiście może się zdarzyć, że z klimatyzatora wydobywa się inny dźwięk, ale to najczęściej świadczy o wadach urządzenia. Im cichsza praca klimatyzatora, tym większy komfort dla wszystkich osób, które przebywają w klimatyzowanych pomieszczeniach. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać klimatyzator, którego praca nie będzie dla nas uciążliwa.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Kontakt z nami

Chorzów – Katowice – Bytom – Zabrze – Gliwice, Knurów – Mikołów – Mysłowice – Siemianowice – Świętochłowice – Piekary Śląskie – Tarnowskie Góry – Tychy – Rybnik – Racibórz – Żory – Przyczyna – Wodzisław Śląski – Jastrzębie Zdrój – Skoczów – Orzesze – Czerwionka Leszczyny -Pyskowice 

Zobacz inne nasze posty

JAK CZYŚCIĆ KLIMATYZACJĘ?

Klimatyzatory, tak jak wszystkie urządzenie domowego użytku, wymaga odpowiedniej konserwacji i czyszczenia. Producenci sami zalecają, żeby przegląd systemu klimatyzacji odbywał się dwa razy w roku.

Czytaj więcej »

SERWIS KLIMATYZACJI

Problemy z niesprawną klimatyzacją mogą uprzykrzyć życie nie tylko latem, ale też w trakcie chłodniejszych miesięcy. Nasza firma zajmuje się naprawą wszelkich usterek związanych z działaniem klimatyzacji, jej instalacją i osprzętem na terenie

Czytaj więcej »